"Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases."

I.Ziedonis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziedoņa klase

ir fonda Viegli jaunā gaita, realizējot Imanta Ziedoņa ideju: “Latvijai būs nākotne tikai tad, ja mēs, par spīti visiem nelabvēlīgajiem apstākļiem, pietiekami daudz spēka, līdzekļu un uzmanības veltīsim izglītībai.”

Ziedoņa klase piedāvā alternatīvas mācību stundas, kurās bērniem un jauniešiem būs iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā veidā - šķetinot apslēptas mīklas īpaši veidotā izlaušanās istabā, kas balstīta uz sadarbību un lasīsprasmi. Izlaušanās istaba Ziedoņa klasē nodrošina pieredzē balstītu mācīšanās procesu, kas jauniešiem un Ziedoņa darbu cienītājiem atklās jaunas autora personības šķautnes.

 

Piedāvājums klasēm

 

Klašu grupa

Piedāvājums

Cena

Norises laiks un vieta

5. - 12. klase

Izlaušanās spēle "Blēņas un pasakas"

Apraksts - Alternatīva mācību stunda, attīstot skolēnu lasītprasmi un savstarpējo sadarbību.

Stundas ievadā notiks iepazīšanās ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, attīstot audiovizuālo uztveri un prasmi strādāt ar tekstu.
Stundas centrālais notikums ir izlaušanās istaba, kas balstīta uz Imanta Ziedoņa Blēņas un pasakas. Tā ir istaba ar dažādiem uzdevumiem, tā ir kā spēle, kuras mērķis ir, atrisinot savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumu, pēc iespējas ātrāk izkļūt no istabas.

Klasēm: 5 EUR/skolēns, skolotājiem bez maksas. Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

Sporta ielā 2, Rīgā

 

Darba Laiks: darba dienās 9.00 - 17.00

5. - 12. klase

Izbraukuma izlaušanās spēle "Blēņas un pasakas" 

Apraksts - Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildina un nostiprina zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Galvenā nodarbības daļa veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas Blēņas un pasakas, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības. Skolēniem jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes - lasītprasme, radošums, sadarbība un līdzdalība. 

Mērķis - veicināt jauniešu interesi par kultūru, kā arī iedvesmot uz drosmi izmēģināt jaunas mācību pieejas, aicināt lasīt dažādu literātu darbus. 

Klasēm: 5 EUR/skolēns, skolotājiem bez maksas. Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

 

Pēc iepriekšējas vienošanās

9. - 12. klase

Klases stunda Imanta Ziedoņa muzejā


Apraksts - Klases stunda Ziedoņa muzejā, kuras laikā skolēniem būs iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa vasarnīcu Dzirnakmeņi un tās apkārtni. Tā būs vieta un laiks klases kolektīvam ar radošām aktivitātēm un jēgpilnām sarunām.

Mērķis – radīt priekšstatu  par Imanta Ziedoņa personību, daiļradi un iepazīstināt ar vasarnīcu Dzirnakmeņi, attīstīt radošo domāšanu un veicināt klasesbiedru savstarpējo sadarbību.

Klasēm: 5 EUR/skolēns, skolotājiem bez maksas. Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.