Piedāvājums

Piedāvājums

"Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases."

I.Ziedonis

 

Darba kolektīviem, ģimenēm un draugu kompānijām pieejamas visas Ziedoņa klases nodarbības. Sazinies ar mums, lai sarunātu vēlamo nodarbības laiku, rakstot uz ziedonaklase@fondsviegli.lv.
Iespējams iegādāties arī fonda Viegli dāvanu kartes.

 

Piedāvājums klasēm:

 

Nosaukums

Klašu grupa

Apraksts

Cena

Norises vieta

Izlaušanās spēle

Blēņas un pasakas

5. - 12. klase

Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildina un nostiprina zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Galvenā nodarbības daļa veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas Blēņas un pasakas, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības. Skolēniem jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes - lasītprasme, radošums, sadarbība un līdzdalība. Izlaušanās spēles laikā skolēni šos uzdevumus veic trīs izlaušanās istabās, kuras balstītas uz trīs Imanta Ziedoņa pasakām.

Klasēm: 5eur/skolēns, skolotājiem bez maksas.

Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

Sporta ielā 2, Rīgā

 

Darba Laiks: darba dienās 9.00 - 17.00

Izbraukuma izlaušanās spēle

Blēņas un pasakas

5. - 12. klase

Izbraukuma izlaušanās spēle Blēņas un pasakas var notikt jebkurā Latvijas izglītības iestādē.

Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildina un nostiprina zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Galvenā nodarbības daļa veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas Blēņas un pasakas, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības. Skolēniem jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes - lasītprasme, radošums, sadarbība un līdzdalība.

Klasēm: 5eur/skolēns, skolotājiem bez maksas.

Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

 

Latvijas izglītības iestādēs, pēc iepriekšējas vienošanās.

Radoši izzinoša izrāde

Lāča Andreja stunda

Pirmsskola,
1. - 2. klase

Izrāde ietver literatūras jomu, kuras laikā bērni tiek iepazīstināti ar dažādiem faktiem par Imantu Ziedoni un viņa daiļradi, kā arī tiek apskatīti citi latviešu rakstnieki, dzejnieki. Izrādes laikā bērnos tiek veicināta izpratne par Imanta Ziedoņa kultūrvēsturisko mantojumu, kas ir dzejnieka vasaras mājās Murjāņos. 

Bērni attīsta ritma izjūtu un dzied līdzi dziesmām. Netiešā veidā tiek aktualizēti jautājumi par dabā nozīmīgā tēmām. Plašāk iepazīstas ar Imantu Ziedoni un viņa daiļradi, kas attīsta to, ka jau no agra vecuma bērniem rodas izpratne par Latvijas kultūru.

Skolām: 500 eur

Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

Latvijas izglītības iestādēs, pēc iepriekšējas vienošanās

Kultūras kanona stunda

Ziedoņa bibliotēkā

9. - 12. klase

Izzinoši praktiska muzejpedagoģijas nodarbība par Imantu Ziedoni un Latvijas kultūras kanona vērtībām.

Nodarbības laikā jaunieši veic vairāku līmeņu uzdevumus, kuros papildina savas zināšanas par kultūras kanona vērtībām, analizē un interpretē informāciju, kā arī radoši izpaužas kultūras kanona vērtībās.

Nodarbība tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Rīgas domes finansiālo atbalstu.

Klasēm: 5eur/skolēns, skolotājiem bez maksas.

Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

Sporta ielā 2, Rīgā

Darba laiks: darba dienās 9.00 - 17.00

Klases stunda

Imanta Ziedoņa muzejā

9. - 12. klase

Nodarbības laikā skolēniem iepazīstas ar Imanta Ziedoņa vasarnīcu Dzirnakmeņi un tās apkārtni. Tā ir vieta un laiks klases kolektīvam ar radošām aktivitātēm un jēgpilnām sarunām. Nodarbības mērķis ir radīt priekšstatu  par Imanta Ziedoņa personību, daiļradi, attīstīt radošo domāšanu un veicināt klasesbiedru savstarpējo sadarbību.

Klasēm: 5eur/skolēns, skolotājiem bez maksas.

Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

Nākamie pieejamie datumi: 2021. gada maijs

Imanta Ziedoņa muzejs Dzirnakmeņi Murjāņos

Orientēšanās spēle 


Ziedonis. Barons. Tautasdziesma

7. - 12. klase

Orientēšanās spēle Ziedonis. Barons. Tautasdziesma ir iespēja iepazīt Rīgu caur vēsturi, interesantiem faktiem un radošiem uzdevumiem, izmantojot spēļu veidotāju Roadgames mobilo lietotni. 

 

Klase, pēc skolotāja ieskatiem, tiek sadalīta komandās (2 – 5 skolēni), kurām patstāvīgi jāorientējas dotajā pilsētas kartē un jāatrod dažādas vietas Rīgas centrā. Nonākot spēles punktos, jāatbild uz dažādiem jautājumiem, jāatrod bilžu fragmenti, jāatbild uz īpašiem eksperta jautājumiem vai jāizpilda radošie uzdevumi. 

 

Spēles mērķis ir 120 minūšu laikā savākt pēc iespējas vairāk punktu, pildot uzdevumus. Spēle caur dažādiem jautājumiem, vizuāliem un radošiem uzdevumiem attīsta izpratni par kultūras vērtībām Rīgas pilsētvidē, īpaši izceļot latviešu tautasdziesmas, kā arī Imanta Ziedoņa un Krišjāņa Barona personības, veicina Rīgas izzināšanu un orientēšanos pilsētā.  Veicina skolēnu sadarbību.

Klasēm:
3eur/ skolēns, skolotājiem bez maksas. 


Norise ir daļa no programmas Latvijas skolas soma.

Rīgas centrs, jebkurā jūsu izvēlētā laikā.