Imants Ziedonis (1933-2013)

Viens no izcilākajiem 20.gs. latviešu dzejniekiem, publicists, īsās prozas un epifāniju autors, kuram fonds "Viegli" 2023. gadā atzīmē deviņdesmit gadu jubileju. 

Ievērību guvis gan ar saviem literārajiem darbiem, kas ietekmējuši un palīdzējuši mainīties Latvijas sabiedrībai, gan arī ar savu neparasto un spēcīgo personību. Imanta Ziedoņa ideju un darbošanās pamatā bijusi Latvijas stiprināšana tās identitātes, skaistuma un tautas kultūras mantojuma uzturēšanā. Imanta Ziedoņa darbi iekļauti Latvijas Kultūras kanonā.

Fonds Viegli

Imanta Ziedoņa fonds Viegli izveidots 2010. gada pavasarī, apvienojot Latvijā zināmus mūziķus un māksliniekus, lai īstenotu fonda patronam - dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam ir jāpalīdz parādīties."

Fonds Viegli darbojas vairākos virzienos – izdod grāmatas un mūziku, rūpējas par Ziedoņa muzeju, darbojas kultūrizglītībā caur izglītības gaitu Ziedoņa klase, vēsta par lielu cilvēku domām platformā Radiožurnāls un veido Purvīša muzeju.

Seko līdzi fonda aktivitātēm sociālo mediju platformās Facebook un Instagram.

Jaunumi