"Radošā rakstīšana" kopā ar "Ziedoņa klasi"

Kultūrizglītības iniciatīva Ziedoņa klase aicina jauniešus atbrīvoties un nodoties domu lidojumam kultūrizglītojošā nodarbībā Radošā rakstīšana. Skolēnu ceļabiedrs nodarbībā būs fonda Viegli līdzdibinātāja, mūziķe Māra Upmane-Holšteine, kura dalīsies ar savu pieredzi, rakstot dziesmu tekstus. Nodarbība Radošā rakstīšana” iekļauta Latvijas simtgades programmā  Latvijas skolas soma.

"Šobrīd cilvēka prāts ir saspringtāks nekā parasti – neierastie apstākļi skolās un vēlā pavasara iestāšanās skolēnus patiesi nogurdina. Šī iemesla dēļ esam radījuši nodarbību, kuras laikā iekustināsim skolēnu prātus radošam lidojumam, ņemot piemēru no radošuma meistara Imanta Ziedoņa un mūziķes Māras Upmanes-Holšteines," pauž Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Šajā kultūras pieredzē skolēni iepazīstas ar Imanta Ziedoņa literāro daiļradi, tās mantojuma būtisko daļu – epifānijām, kas ir Ziedoņa paša radīts īsās prozas žanrs. Epifānija ir Latvijas kultūras kanonā iekļauta vērtība, kuru jaunieši pieredz caur savu uztveres prizmu, vienlaikus katrs iejūtoties rakstnieka lomā. Rakstnieka lomu iepazīt ar video starpniecību nodarbībā palīdzēs grupas Astro’n’out mūziķe Māra Upmane-Holšteine, kura rada dziesmu tekstus jau vairāk nekā 18 gadus gan sev, gan citiem latviešu mūziķiem.

"Patlaban, kad kultūrizglītības pieredze skolēniem nav iespējama klātienē, priecājamies, ka tomēr izdodas skolēnus satikt kaut attālinātā klātienē – virtuālo stundu formātā, kur šoreiz klāt būs ne tikai kāda no Ziedoņa klases skolotājām, bet sveicienus, iedrošinājumu un piemērus par mūzikas un literatūras mijiedarbību sūtīs arī talantīgā Māra," turpina Elizabete Pavlovska. Attālinātā nodarbība paredzēta 8. – 12. klašu skolēniem, kuri 90 minūšu laikā ne tikai iepazīsies ar Imanta Ziedoņa literāro mantojumu, bet arī nonāks pie sava jaundarba. Nodarbībai ir iespējams skolotāja vadīts turpinājums tālākajā mācību procesā, izmantojot nodarbībā piedāvātos materiālus.

Plašāk par nodarbību ŠEIT

Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu ziedonaklase@fondsviegli.lv