Koncerts Kartupeļu ziedonis

Koncerts Kartupeļu ziedonis

Imanta Ziedoņa fonds Viegli 12. jūlijā aicina uz brīvdabas koncertu Kartupeļu ziedonis, kas notiks līdzās kulturālo kartupeļu laukam Pārventas parkā, Kuldīgā. Šīs vasaras notikums ir jauna koncertu cikla sākums, un šogad koncertā uzstāsies Kartupeļu bigbends mūziķa Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) vadībā. Biļetes uz koncertu var iegādāties interneta majas lapā ekase.lv.

 

Jūlija vidū, kartupeļu ziedēšanas laikā, ikvienam būs iespēja piedzīvot koncertu, kurā skanēs “lielās dziesmas” – labākās latviešu komponistu dziesmas Kartupeļu bigbenda izpildījumā. Brīvdabas koncertu sastāvs turpmāko gadu laikā mainīsies, padarot katru koncertu par iepriekš neparedzamu noslēpumu. “Koncepts par mūziku, dziesmām, kas latviešiem ir lielas un svarīgas, radās pirms kāda laika, iespaidojoties no amerikāņu dziesminieka Džonija Keša (Johnny Cash), kurš ieskaņoja, viņaprāt, svarīgākās un skaistākās citu mūziķu komponētās dziesmas albumu sērijā American. Arī es tobrīd atskārtu, ka latviešu mūzikā ir ļoti daudz dziesmu, par kurām es varu droši teikt: “Es gribētu būt šo dziesmu autors!” Beidzot šī ideja ir materializējusies un pirmais koncerts notiks jau šovasar, kartupeļu ziedēšanas laikā, Kuldīgā,” pauž dziesminieks Goran Gora. Īpaši aranžētas koncertā skanēs tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas, kā Imanta Kalniņa Dūdieviņš, grupas Pērkons dziesma Pie baltas lapas, Edgara Liepiņa izpildītā Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc un daudzas citas, kas koncertā mijiedarbosies ar Imanta Ziedoņa dzejas lasījumiem.

 

Kartupeļu lauks Kuldīgā apliecina Imanta Ziedoņa pārlaicīgo literāro darbu Kurzemīte, kas būs Imanta Ziedoņa fonda Viegli un Ziedoņa muzeja fokusā turpmākos gadus. Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar fondu Viegli iedzīvina grāmatā paustās vērtības par cilvēkiem, kultūru un sabiedrību kopumā ar jauna medija palīdzību – Kartupeļu lauka radio (KLR). Šobrīd interneta radio ēterā izskan latviešu un ārvalstu mākslinieku skaņdarbi, kas izceļas ar savu kvalitāti un gaumīgumu, kā arī pirmie autorraidījumi. KLR dzirdams interneta vietnē fondsviegli.lv/lv/radio un Android, iOS viedierīču lietotnēs. Fonda Viegli mūziķi un draugi sociālajos medijos aizsākuši akciju #esklausosKLR, kas mudina ikvienu ieslēgt KLR un izbaudīt jaundzimušā radio saturu.