Ziedoņa klase Sporta ielā 2, Rīgā

Ziedoņa klase Sporta ielā 2, Rīgā

"Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases."

- I.Ziedonis

 

Marta beigās, Rīgā, Sporta ielā 2, atklāta izlaušanās istaba, kas balstīta Imanta Ziedoņa grāmatā Blēņas un pasakas. Ziedoņa klase piedāvā alternatīvas mācību stundas bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem. Ikvienam ir iespēja iepazīt Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā, aktuālā veidā, šķetinot apslēptas mīklas īpaši veidotā izlaušanās istabā, kas balstīta uz sadarbību, lasītprasmi un pieredzē balstītu mācību procesu.

"Attīstoties izglītībai Latvijā, pilnveidojas arī ideja par mācību procesu. Aizvien būtiskāka kļūst prasme darboties komandā, situāciju analīze un praktisku zināšanu gūšana. Lai mācītos un gūtu zināšanas, klase var darboties jebkur – skolas aktu zālē, bibliotēkā vai mācību ekskursijā. Mūsu izlaušanās istaba apvieno patīkamo ar lietderīgo – spēles elementus, sacensības garu un iespēju iepazīties ar Imanta Ziedoņa pasakām. Kaut ko sev noderīgu Ziedoņa klasē atradīs ne tikai 5. – 12. klašu skolēni, bet arī jebkurš dzejnieka darbu cienītājs," stāsta Elizabete Pavlovska, Ziedoņa klases vadītāja.

Apmeklējot Ziedoņa klasi, stundas ievadā notiks iepazīšanās ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Mācību stundas centrālais notikums ir izlaušanās istaba, kas balstīta Imanta Ziedoņa grāmatā Blēņas un pasakas – spēle, kuras mērķis ir atrisināt savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumu un pēc iespējas ātrāk izkļūt no istabas. Atklāšanas pasākumā savus spēkus izmēģināja komiķis Jānis Skutelis, TV personība Aivis Ceriņš, mūziķi Agnese Rakovska, Edavārdi un Renārs Kaupers, kā arī izglītības nozares pārstāvji, pārliecinoties, ka mācīšanās, jaunu apvāršņu atklāšana un labi zināmu literāru darbu atkārtošana ir aktuāla ne tikai skolēniem.

Nākotnē Ziedoņa klase ar sagatavotajām mācību programmām visu klašu grupām plāno doties izbraucienos uz skolām un vadīt stundas gan Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos, gan Sporta ielā 2, Rīgā. Jau patlaban izlaušanās istabas apmeklējumam var pieteikties ikviens interesents, rakstot uz e-pastu ziedonaklase@fondsviegli.lv.

 


“Ziedoņa klase“ ir daļa no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” kultūras un neformālās izglītības projekta “Ziedoņa bāka” paredzētajām aktivitātēm, kas realizēts ar AS "Attīstības finanšu institūciju Altum”, Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" un Labklājības ministrijas  atbalstu. Granta līguma NR 235222/SU0000073.