“Ziedoņa klase” aicina pastāstīt par skolotājiem - personībām un ielūdz uz konferenci

“Ziedoņa klase” aicina pastāstīt par skolotājiem - personībām un ielūdz uz konferenci

 
Pēdējos gados Latvijas izglītības nozares darbinieki saskaras ar dažādiem izaicinājumiem – pārmaiņas izglītības sistēmā, pandēmija, paaudžu atšķirības, mākslīgais intelekts un daudzi citi sarežģījumi. Reizēm tieši skolotājiem ir izaicinoši atcerēties par sevi kā personību, tādēļ Imanta Ziedoņa fonda Viegli izglītības iniciatīva Ziedoņa klase arī šogad ielūdz uz konferenci Skolotājs ir Personība. Konference notiks 24. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkā. Biļetes pieejamas eKase.lv, grupu biļetes iespējams iegādāties, sazinoties elektroniski: ziedonaklase@fondsviegli.lv

“Uzsākot jauno mācību gadu un gaidot Skolotāju dienu, mēs, Ziedoņa klases komanda, atkal aktualizējam skolotāju profesijas nozīmi ar iedvesmas un pašizaugsmes konferenci Skolotājs ir Personība. Tāpat svarīgi atcerēties, ka tikai iedvesmota un jaudīga personība spēj mūsu nākotnei – jauniešiem iedot maksimāli labāko. Tāpēc aicinām stāstīt par saviem izcilajiem piemēriem, saviem skolotājiem – personībām! Dariet to ikdienas sarunās, piezvaniet savam mīļākajam skolotājam, pastāstiet sociālajos tīklos par īpašu pedagogu, kas mainījis jūsu dzīvi! Tāds noteikti ir mums katram,” pauž Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Šī gada konferences virstēma ir cieņa – tikai tas, kurš ir izjutis cieņu pret sevi, to spēj izrādīt citiem. Konferences lektori un darbnīcu vadītāji atgādinās un pavērs citu skatu punktu tās visdažādākajos aspektos – kā cieņpilni vadīt, kā cieņpilni konfliktēt, kā cilvēku ietekmē vide, kurā valda cieņa. Realizējot Imanta Ziedoņa ideju: “Latvijai būs nākotne tikai tad, ja mēs, par spīti visiem nelabvēlīgajiem apstākļiem, pietiekami daudz spēka, līdzekļu un uzmanības veltīsim izglītībai,” Ziedoņa klase aicina sociālajos tīklos izmantot mirkļbirku #skolotājsirpersonība un stāstīt par īpašiem skolotājiem. Tāpat sadarbībā ar fondu Tavs atbalsts izveidots projektu pieteikums, kur ikviens var noziedot līdzekļus, lai nodrošinātu kādam skolotājam dalību konferencē.

“Konferences mērķis ir iedvesmot pedagogus, celt šīs profesijas nozīmi un prestižu sabiedrībā, kā arī stiprināt izglītības nozares darbinieku stāju. Vēlamies skolotājus pārsteigt, tādēļ esam sarūpējuši gan daudzpusīgu konferences programmu, kas būs aktuāla jebkurai personībai neatkarīgi no vecuma un dzīvesvietas. Esam patiesi priecīgi, ka mums atsaukušies atbalstītāji, kuriem rūp izglītības nozare, piemēram, grupa Prāta Vētra dāvinās visām skolām, kuru pedagogi būs ieradušies konferencē, grāmatu Prāta Vētra. Meklēt vienam otru,” turpina Elizabete Pavlovska. Konferences norisi atbalsta Prāta Vētras skaņu ierakstu kompānija, fonds Tavs atbalsts, eKase.lv, BALTS paper, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas Šampanietis, Drogas, Santa Maria un Paulig.


 
Par konferenci Skolotājs ir Personība:
Ziedoņa klase organizē konferenci Skolotājs ir Personība jau kopš 2020. gada, kad izglītības nozari smagi skāra pandēmija – skolotāju ikdienas darbs bija sarežģīts, un pedagogiem nācās saskārties ar arvien jauniem izaicinājumiem, lai varētu pildīt savus darba pienākumus. Tai pat laikā pārmaiņas izglītībā ieviesa Skola2030, un skolotāju emocionālā slodze tikai pieauga. Sākotnēji Skolotājs ir Personība bija jēgpilni ikmēneša sarunu vakari, pēcāk gaita pārtapa konferenci kā ikgadēju tradīciju, kuras mērķis ir mācību gada sākumā iedrošināt un iedvesmot skolotājus, kā arī celt skolotāju profesijas prestižu. Konferencē skolotājiem savas jomas profesionāļi vada gan izglītojošas lekcijas, gan radošās darbnīcas, lai veicinātu iegūto zināšanu pielietošanu praksē. Katru gadu konferencē klātienē un attālināti piedalās vairāki simti izglītības nozares profesionāļu no Latvijas un ārvalstīm. Kā arī 2023. gada pavasarī  notika pirmā starptautiskā Skolotājs ir Personība konference Stokholmā, Zviedrijā, kur pulcējās diasporas skolu skolotāji no visas Eiropas. Plānots, ka novembra sākumā līdzīga konference notiks arī Bredfordā, Anglijā, kurā piedalīsies diasporas skolu skolotāji no Apvienotās Karalistes.

Vairāk par visām “Ziedoņa klases” aktivitātēm var uzzināt sociālajos tīklos Facebook un Instagram, mājaslapā www.ziedonaklase.lv.