Zaļā Grebene

Zaļā Grebene

Imants Ziedonis sacīja, ka dabu kopt ir dabiski. Jautājums - kāpēc un kā to darīt šodien?

Raidījums Zaļā Grebene radīts ar mērķi veicināt izpratni par apkārtējās vides jautājumiem un katra indivīda lomu kopsakarībās, kas veido pasauli. Ēterā meklējam vides problēmu skaidrojumus un tādus risinājumus, kurus ikviens var praktizēt savā ikdienā, tādejādi radot pārmaiņas.

 


Zaļā Grebene konkurss

Zaļā Grebene veidotāji aicina jauniešus piedalities konkursā! Mazais zviedru fenomens Grēta ir teikusi, ka neviens nav par mazu, lai radītu pārmaiņas. Šī ir tava iespēja uzrunāt sabiedrību un kas to zina – varbūt mainīt tās domas un ietekmēt procesus pie mums Latvijā un pasaulē. 

Kas ir jādara?

Izveido radio raidījuma (podkāsta) ideju, kas aktualizē atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanu. Ideju vari iesniegt rakstiski, vizulāli, audiāli, īsāk sakot - kā tev pašam ērtāk! Galvenais, lai gan mums, gan tev tā ir saprotama. Neuztraucies par skaņas kvalitāti, pieejamo mikrofonu daudzumu vai telpas piemērotību - pašu raidījumu, ja tava ideja tiks izvēlēta starp trim labākajām, kopā ar jums ierakstīs mūsu radio komanda!


Kas ir atbildīga vides un dabas resursu izmantošana?

Izmantot atbildīgi nozīmē neradīt liekus pārpalikumus, nenodarīt kaitējumu, kā arī rūpēties par to, lai netiktu izjaukts balanss, kas nodrošina dabas resursu atjaunošanos.

Kādam ir jābūt raidījuma formātam?

Raidījumu atskaņos KLR radio vietnē (interneta pārlūkā un mobilajās lietotnēs), straumēšanas platformā Spotify un  Kartupeļu Lauka Radio sociālajos tīklos.  

Radio raidījuma veidošanā būtiskākā ir skaņa, taču tas var būt arī audiovizuāls materiāls. Raidījumam nevajadzētu būt garākam par 30 minūtēm, bet mums galvenais ir radošums! Ja vari pamatot savu ideju, tad tam nav jāietilpst nekādos rāmjos!

Kad un kā ideja ir jāiesniedz?

Ideja jāiesniedz līdz 11. novembrim, sūtot uz e-pastu klr@fondsviegli.lv ar norādi “Zaļā Grebene konkurss”.

Kad būs zināmi rezultāti?

Rezultātus paziņosim 13. novembrī. Konkursam iesūtītos raidījumus izvērtēs fonda Viegli komanda, vajadzības gadījumā piesaistot arī citus speciālistus.

Kas var piedalīties?

Jebkurš interesents līdz 19 gadu vecumam. Raidījumu var veidot individuāli vai grupās.

Kas būs uzvarētāji?

Konkursā noteiksim trīs uzvarētājus. Novembra beigās fonda Viegli komanda kopā ar draugiem dosies uz trīs uzvarētāju skolām (vai pilsētām), lai tur organizētu Zaļās Grebenes festivālu. Festivāla ietvaros jauniešiem būs iespēja piedalīsies darbnīcās, kur varēs rakstīt dzeju, veidot savu skaņdarbu, kā arī iepazīt veidus kā mēs paši varam mainīt savu un līdzcilvēku ikdienu, un vienkārši labi pavadīt laiku. Uzvarētājus apbalvosim ar pārsteiguma balvām no fonda Viegli.

Kāpēc man tas ir jādara?

Fenomenālā jaunā zviedriete Grēta Tūnberga ir teikusi, ka neviens nav par mazu, lai radītu pārmaiņas. Šī ir iespēja uzrunāt sabiedrību un kas to zina – mainīt domas un ietekmēt procesus pie mums Latvijā un pasaulē.

Mēs esam pārliecināti, ka radio raidījuma veidošana Tev palīdzēs ne tikai apgūt jaunas prasmes un zināšanas, bet ļaus labi un jēgpilni pavadīt savu brīvo laiku!

Ja Tev šķiet, ka ir vēl jautājumi.

Mēs vienmēr esam gatavi atbildēt uz Taviem jautājumiem elektroniski: klr@fondsviegli.lv, taču Tev ir iespēja uzdot mums jautājumus klātienē, jo viesosimies četrās Latvijas pilsētās ar ievadlekcijām un praktiskiem padomiem radio raidījumu veidošanā.


15. oktobrī 17:00 Cēsīs, Cēsu Jauniešu mājā (Rīgas iela 23)

16. oktobrī 17:00 Kuldīgā, Kuldīgas Jauniešu mājā (Jelgavas iela 26)

17. oktobrī 17:00 Rīgā, Ziedoņa Klasē (Sporta iela 2)

23. oktobrī 17:00 Daugavpilī, Daugavpils Inovāciju centrā (Vienības iela 30)