Mākslas instalācija Kuldīgā

Mākslas instalācija Kuldīgā

Imanta Ziedoņa fonda Viegli komanda Kuldīgā, Pārventas parkā, izveidojusi vides mākslas objektu, kas aicina nelaipot. Kuldīgā, vietā, kur jau vairākus gadus auguši fonda stādītie kulturālie kartupeļi, šogad iesētas saulespuķes, paužot atbalstu Ukrainas tautai.

Pārventas parkā Kuldīgā, pļavā izveidotā laukā, vasaras nogalē sliesies saulespuķes, kurām pāri uzceltas koka laipas. Mūsu senčiem tiesību un taisnības ideja ir izaugusi no jēdziena par taisnu un drošu ceļu. Mūsdienās šo dilemmu fonda komanda asociē ar laipošanu pa laipu.

"Pēdējo gadu notikumi gan globālā mērogā, gan pašu mājās, šķiet, radījuši jaunu standartu savstarpējām attiecībām. No sarunu biedra kā nekad agrāk sagaidām godīgu, vērtībās balstītu un racionālu nostāju, kas reizē ir kā indikators tam, kurā laipas pusē esam, un kā uzticības garants tam, ka ceļš pāri upei būs drošs,"

par mākslas instalāciju pauž fonda Viegli dibinātājs Jānis Holšteins-Upmanis. Mākslas objekts, saulespuķu lauks stāv taisnības pusē, jo šajā jautājumā nedrīkst būt varbūt, iespējams, ja nu vai jebkuras citas laipošanas formas.

Šī gada instalācija - saulespuķu lauks un laipa, ievada nākamo posmu fonda Viegli un Ziedoņa muzeja aktivitātēm Kuldīgā. Plānots, ka vasaras beigās, līdz ar saulespuķu ziedēšanu, fonda komanda atklās jaunu platformu Radiožurnāls. Tā būs digitāla vietne, kur lasīt un iepazīt Latvijas dabu, vietas un cilvēkus. Jaunizveidotās platformas galvenais redaktors būs viens no fonda dibinātājiem, mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis.

Kulturālo kartupeļu lauks Kuldīgā ir eksperimentāls projekts, kas izveidots 2019. gada pavasarī, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa literārā darba Kurzemīte. Ziedoņa muzejs pēta un kopā ar Imanta Ziedoņa fondu Viegli materializē grāmatā paustās vērtības. Šobrīd fonda Viegli komanda dodas ekspedīcijās pa visu Latviju, lai fiksētu stāstus, kurus atspoguļot topošajā Radiožurnāla platformā.

Visām Radiožurnāla aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālo mediju profilos Instagram un Facebook