Izskanējuši fonda “Viegli” koncerti “Es būšu tur”

Izskanējuši fonda “Viegli” koncerti “Es būšu tur”

No 1. līdz 3. maijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē ar fonda Viegli koncertiem atklāja Imanta Ziedoņa dzimšanas dienas svinības. Koncertos kopā ar fonda mūziķiem un dalībniekiem uz skatuves kāpa arī jauktais koris maska diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Koncertu TV skatītājiem bija iespēja vērot 4. maija vakarā kanālā TV3 vai noskatīties to atkārtojumā: ŠEIT 

“Pateicamies koncertu visiem un fonda vārdā sakām milzīgu paldies arī korim “Maska”, kurš ievibrēja Ziedoņa zāli vēl nebijušās frekvencēs. Mūsu koncerti aizritēja bez aizķeršanās, esam ļoti pacilāti un priecīgi,” tā par koncertu norisi stāsta mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis. Koncertā kopā ar fonda Viegli mūziķiem Jānis Strapcānu, Jāni Holšteinu-Upmani un Renāru Kauperu piedalījās arī fonda dibinātāju un dalībnieku korītis. Koncertā muzicēja arī ģitārists Miķelis Putniņš, pianists Toms Mikāls, basists Jānis Olekšs un bundzinieks Miķelis Vīte.

Koncertsērijas nosaukums aizgūts no fonda Viegli jaunākā singla, kas izdziedāts Imanta Ziedoņa dzejoļa Nakts ugunīs vārdos. Tas vēsta par ugunīm, kurās sadeg tumsa un ietek gaisma. Ziedoņa zālē varēja dzirdēt ne tikai jauno dziesmu Nakts ugunīs, bet arī pirmatskaņojumu piedzīvoja dziesma Svārsti. Fonda mūziķi kopā ar jaukto kori “Maska” izpildīja arī tādas melodijas ar Imanta Ziedoņa vārdiem kā Mazā bilžu rāmītī, Buramdziesmiņa, Tautas laiks un citas.

“Tā kā pieprasījums no koncerta apmeklētājiem bija liels, nolēmām pievienot papildu skatītāju vietas īpašajā, Ziedoņa jubilejas koncertā 3. maijā. Visus gaidījām gan uz koncertiem, gan koncerta apmeklētājus ielūdzam pirmos apmeklēt ceļojošo izstādi Es atkal neatvados, kas pieejama turpat Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā. Esam pateicīgi visiem atnākušajiem par kopā nosvinētajiem svētkiem,” pauž fonda Viegli padomes priekšsēdētāja Žanete Grende. 

Plānots, ka fonda Viegli koncertu varēs piedzīvot vēl vienu reizi 2023. gada vasarā - XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku laikā 5. jūlijā Esplanādē, Rīgā.