Imanta Ziedoņa muzejs ver durvis apmeklētājiem

Imanta Ziedoņa muzejs ver durvis apmeklētājiem

Imanta Ziedoņa muzejs 16. maijā ver durvis apmeklētājiem un piedāvā muzeja programmas, kas atbilst valstī noteiktajam sanitārajam protokolam. Jau piekto sezonu muzejs būs atvērtas apmeklētājiem līdz pat septembra beigām katru dienu no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 11.00 – 18.00,  piektdienās līdz pat plkst. 20.00.

Šogad Ziedoņa muzejā Murjāņos plānoti dažādi jaunumi – līdz ar vasaras sākumu, muzeju būs iespēja piedzīvot arī pašiem mazākajiem apmeklētājiem. Iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa grāmatas Es, cilvēks, pasaulē izveidota  nodarbība ģimenēm ar bērniem, kas veicama jauniekārtotā bērnu lasītavā muzeja klētī un interaktīvs pārgājienu maršruts izzinošu taku mīļotājiem. Muzeja ģimenes programma un, kopā ar Ziedoņa bibliotēku radītā, interaktīvā pārgājiena taka Lasīttaka būs pieejama apmeklētājiem no 3.jūnija. Pārgājienā ģimenes vai draugu lokā varēs veikt maršrutu Murjāņi – Sigulda, kura laikā gājējiem jāveic dažādi interaktīvi uzdevumi savās mobilajās viedierīcēs. Lasīttakas mērķis ir nodrošināt veidu, kā grāmatu piedzīvot dabā popularizējot Imanta Ziedoņa paustās vērtības, veicināt lasītprasmi, kā arī sniegt mūsdienīgu un vērtīgu informāciju esot ceļā. “Grāmatu Es, cilvēks, pasaulē I. Ziedonis veidojis teju kā ģimenes enciklopēdiju, apskatot tādas fundamentālas vērtības kā daba, kultūras mantojums, tā saglabāšanas nozīme, cilvēks, vēsture, Latvija, atbildība, attīstība, dzīvība, mīlestība. Šīs vērtības šovasar esam plānojuši iedzīvināt Murjāņos”, stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende. Vasaras otrajā pusē muzejā plānotas arī jogas, meditācijas nodarbības un tradicionālie brīvdabas kinovakari. 

Ziedoņa muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās: “Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot.” Sekojot šai Imanta Ziedoņa vēlmei veidotas visas muzeja programmas, kuras šobrīd, pieejamas latviešu un angļu valodā. Šosezon muzejs plāno uzņemt gan individuālus, gan grupu apmeklētājus. Lai ciemošanās muzejā būtu droša gan tā darbiniekiem, gan apmeklētājiem, ikviens aicināts iepriekš pieteikt muzeja apmeklējumu rakstot Ziedoņa muzeja sociālajos tīklos, e-pastā vai zvanot +371 26199366. Kā arī muzeja apmeklētāji aicināti par biļetēm norēķināties ar bankas karti un paņemt līdzi savas austiņas, lai izbaudītu ekspozīcijas audio sadaļu.

Latvijas muzeju biedrībā esošie muzeji vienojušies informatīvā kampaņā #TiekamiesTagad. Kampaņa vēsta par atkal tikšanās prieku, muzejiem no jauna verot durvis apmeklētājiem. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai muzejos izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina informācijas materiāli, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Vairāk informācijas par Ziedoņa muzeja apmeklējumu iespējams atrast muzeja sociālo tīklu profilos: facebook, instagram un mājas lapā ziedonamuzejs.lv.