Atklāta izbraukuma izlaušanās spēle

Atklāta izbraukuma izlaušanās spēle

Pēc veiksmīgās pieredzes ar izlaušanās spēli Rīgā, Sporta2 kvartālā, Imanta Ziedoņa fonda Viegli izglītības iniciatīva Ziedoņa klase atklāj izbraukuma izlaušanās spēli. Nodarbības mērķis ir veicināt jauniešu interesi par kultūru, kā arī iedvesmot uz drosmi, izmēģināt jaunas mācību pieejas, aicināt lasīt dažādu literātu darbus un pieredzēt literatūru citādi.

 

“Nepilna gada laikā esam satikuši vairāk nekā 5000 skolēnu un atbalstījuši skolotājus ar mācību metodēm, līdz ar to secinām, ka interese par mācīšanās procesa dažādošanu un kultūras pieredzēšanu ir ļoti liela. Esam arī novērojuši, ka skolēniem nav iespēja atbraukt pie mums uz galvaspilsētu ne tikai finansiālu, bet arī loģistikas un citu iemeslu dēļ, tādēļ realizējām ideju par izbraukuma spēli, kas balstīta Imanta Ziedoņa pasakās no grāmatas Blēņas un pasakas," stāsta Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

 

Spēles princips, tāpat kā izlaušanās istabās Rīgā, ir balstīts uz sadarbību, lasītprasmi un loģiku. Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildina un nostiprina zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Savukārt, galvenā nodarbības daļa veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas Blēņas un pasakas, akcentējot rakstnieka vērtības. Komandai kopīgi jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes - lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību.


Plānots, ka izbraukuma nodarbība dosies pie skolēniem reģionos visā Latvijā, un tā iekļauta programmā Latvijas skolas soma. Izbraukuma izlaušanās spēle veidota tā, lai to būtu iespējams ērti pārvadāt un tā būtu vizuāli piesaistoša. Māksliniecisko dizainu veidojis mākslinieks Jānis Auniņš, un grafisko elementu autore ir māksliniece Rūta Jumīte. Uzdevumu saturu un konceptu veidojis spēļu izstrādātājs Kristaps Auzāns. Ziedoņa klases izbraukuma spēle tapusi pateicoties finanšu institūcijai ALTUM, kā arī ziedotāja Arņa Riekstiņa un Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas Latvijas skolas somas satura radīšana” atbalstam.