Aizvadīta pirmā Ziedoņa klases konference “Skolotājs ir Personība” diasporā

Aizvadīta pirmā Ziedoņa klases konference “Skolotājs ir Personība” diasporā

Maija beigās Stokholmā, Zviedrijā, notikusi pirmā starptautiskā diasporas skolotāju iedvesmas konference Skolotājs ir Personība, kuru organizēja Stokholmas latviešu skola sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fonda Viegli izglītības iniciatīvu Ziedoņa klase. Konferencē piedalījās aptuveni 50 diasporas skolotāju no Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Lielbritānijas, Itālijas, Spānijas, Polijas un Vācijas.    

Konference notika Stokholmas latviešu skolas Vittra Sollentuna telpās Zviedrijā, kur ar meistarklasēm, lekcijām un darbnīcām uzstājās Ziedoņa klases un fonda Viegli pārstāves Elizabete Pavlovska un Žanete Grende, aktrise, runas pedagoģe un Latvijas Kultūras akadēmijas docente Zane Daudziņa, horeogrāfe Lilija Lipora un Stokholmas latviešu skolas pārzine, skolotāja un dizainere Agnese Blaubārde. Konferences lektori runāja par tādām nozīmīgām tēmām kā izaicinājumi diasporas skolotājiem, runas prasmēm un elpošanas tehnikām publiskajā runā, kultūrizglītību, paaudžu atšķirībām, vērtībām sabiedrībā un skolā, kustību un ķermeņa kā instrumenta izmantošanu ikdienā. Pasākuma noslēgumā bija neformāla tīklošanās un danči kopā ar Stokholmas latviešu tautas mūzikas un danču grupu Stokholmas Spēlmaņi.

Konference iezīmēja diasporas skolotāju nozīmi latviešu valodas un kultūras saglabāšanā. “Tā kā diasporas skolu darbs visbiežāk ir brīvprātīgs gan no mācībspēku, gan skolēnu puses, tad šāda kopīga profesionālās pilnveides konference bija ļoti vērtīga. Stiprinājām diasporas skolotāju tīklu visā Eiropā, atbalstījām viens otru un iedvesmojāmies turpmākajiem darbiem,” pauž Stokholmas latviešu skolas pārzine Agnese Blaubārde.

Izglītības iniciatīvas Ziedoņa klase komanda jau vairākas reizes organizējusi izglītības nozares iedvesmas konferences Skolotājs ir Personība Latvijā. “Šis ir sapņa piepildījums – sarunāties un piedalīties skolotāju profesionālās pilnveides procesos starptautiski. Domāju, ka mūsu darbībai Latvijā, ikgadējai konferencei katru rudeni¬, pievienojas jauna tradīcija ik pavasari – starptautiskas konferences norise diasporas skolotājiem,” pauž Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska. 
 
Konferenci Skolotājs ir Personība Stokholmā finansiāli atbalsta Eiropas latviešu apvienība, Latviešu valodas aģentūra, Stokholmas latviešu skola un Zviedrijas latviešu apvienība. Plašāk par Ziedoņa klases aktivitātēm var uzzināt mājaslapā www.ziedonaklase.lv, savukārt iepazīties ar Stokholmas latviešu skolas darbību var mājaslapā www.zla.se.