Imants Ziedonis (1933-2013), latviešu dzejnieks, publicists un kultūras darbinieks vēlējās muzeju kā iedvesmas vietu, kur cilvēki dodas pavadīt laiku jēgpilnās sarunās un attīstībā, jaunradot. 2010. gada pavasarī tika dibināts Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” un 2011. gadā Imants Ziedonis parakstīja stratēģiju par muzeja attīstību, uzticot fondam "Viegli" veidot muzeju dzejnieka vasaras mājā “Dzirnakmeņi”, Murjāņos, saglabājot tos tādus, kā tos pats iekārtoja kopā ar dzīvesbiedri Ausmu Ziedoni-Kantāni.

2015.gadā Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" kopā ar SIA Dd studio Jāņa Mitrēvica vadībā aptaujāja Imanta Ziedoņa ģimenes locekļus, draugus un laika biedrus par muzeja izveidi. Kopīgi tika secināts, ka nepieciešams veidot plašāku muzeja izveides stratēģiju, kas apmierina arī Latvijas sabiedrības vajadzības pēc Imanta Ziedoņa atstātā kultūras mantojuma saglabāšanas, izpētes un popularizēšanas.

Tādēļ fonds "Viegli" ar vislielāko atbildību par dzejnieka uzticēto uzdevumu 2015. gada rudenī nodibināja Imanta Ziedoņa muzeja fondu, lai veidotu sabiedrībai pieejamu Ziedoņa muzeju, kas veido Ziedoņa muzeja saturu un šogad aizvada jau otro sezonu. Muzeja mājas lapa: www.ziedonamuzejs.lv
 
Ziedoņa muzeja moto - ”Ziedoņa muzejs ir ceļš”. Muzejs iemieso Imanta Ziedoņa paustās idejas un attīsta viņam tuvās vērtības: gūt prieku radot, atgriezties pie saknēm un izzināt sevi un pasauli.
 
Ziedoņa muzejā nav tradicionālās ekskursijas un gidi, visi viesi aktīvi iesaistās muzeja notikumos.  No jūnija līdz septembrim muzejā notiek radošas aktivitātes ne tikai individuālajiem viesiem, bet arī kaimiņiem un organizētām grupām – kolēģiem, draugiem un paziņām. Ikvienam ir iespēja darboties vairākās muzeja programmās – doties pārgājienā nakts tumsā, iesaistīties jēgpilnās sarunās vai arī klausīties dzeju un mūziku. 
 
Muzejs Murjāņos atvērts vasars sezonā no 1. jūnija līdz 30. septembrim. 
Muzeju iespējams apmeklēt:
- gan individuāli, gan grupās (darba kolektīvi, draugi, domubiedri, ģimenes un citi interesenti)
- piedāvāto programmu laikā, iepriekš piesakoties mājaslapā ziedonamuzejs.lv
- piedaloties muzeja rīkotajos pasākumos ( informācija tiek publicēta ziedonamuzejs.lv mājaslapā mēneša laikā pirms pasākuma)
- pēc individuālas vienošanās par apmeklējuma laiku muzeja programmas īstenošanai, sazinoties ar muzeja darbiniekiem ( rakstīt: info@ziedonamuzejs.lv, zvanīt 29252028 )
 
Ziedoņa muzeja 2016. gada vasaras sezonas pasākumi:
 
- Pasākumi 2016. gada vasarā norisinās no trešdienas līdz sestdienai; nakts programmas „Varenā tumsa” trešdienās un sestdienās, jēgpilnu sarunu vakari “Visā visumā” ceturtdienās (muzeja birojā Rīgā, Aldaru ielā 5), muzikāli jaunrades un dzejas vakari un brīvdabas kino vakari piektdienās un muzeja dienas programmas „Tutepatās” sestdienās.
2016. gada sezonas pasākumi atzīmēti muzeja kalendārā.
Ieejas maksa katrā pasākumā ir atšķirīga, bērniem un senioriem ir atlaides. Pirms muzeja apmeklējuma iepriekš jāpiesakās.

Ziedoņa muzeja pilotsezona 2015. gada vasarā:

- Ziedoņa muzeja pilotsezonas atklāšanas pasākums

- radošās nometnes

- fonda "Viegli" radošā nometne un trešā albuma "Loks paliek vaļā" ieraksts

 

Momentuzņēmums. 7. epizode Imants Ziedonis un viņa māja Murjāņos. from VISSnotiek on Vimeo.

 

 

 

Iespēja testēt digitālā muzeja 2.kārtas spēli 3.klašu skolēniem par krāsainajām pasakām.

Sadarbībā ar: 

2016.gada pavasarī darbu sāks Imanta Ziedoņa digitālā muzeja 2.kārta, mācību spēle 3.klašu skolēniem par Imanta Ziedoņa Krāsainajām pasakām. 2014.gada nogalē ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu tapa spēle par Imanta Ziedoņa Zaļo pasaku. 2015.gada vasarā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu tapa spēles sarkanā un melnā pasaka. Testa režīmā spēle pieejama šeit. Visas testēšanas rezultātā ievērotās nepilnības lūdzam sūtīt uz info@fondsviegli.lv, norādot datorsistēmu un interneta pārlūkprogrammu, ko lietojāt spēlējot. 

 

Laipni lūgts Imanta Ziedoņa digitālā muzeja 1.kārtā!

Aicinām Tevi ienākt Imanta Ziedoņa virtuālajās mājās - digitālajā muzejā, kura 1.kārta piedāvā iespēju apgūt epifānijas, spēlējot "Epifāniju līkločus".

Izvērtē sava datora "celtspēju" (skaidrojums) un izvēlies, vai skatīt digitālā muzeja pilno versiju (Tev noderēs skaļruņi vai austiņas), vai tādu, kas padarīta vieglāka, lai arī mazākas jaudas datori spētu to parādīt kvalitatīvi.

Ja sastopies ar nepilnībām digitālajā muzejā, mēs priecāsimies par Taviem ierosinājumiem, kā arī norādēm uz kļūdām. Raksti uz info@fondsviegli.lv.

Pateicamies visiem Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" ziedotājiem un atbalstītājiem, ar kuru līdzdalību tapusi digitālā muzeja 1. kārta.