Ziedoņa muzeja Lasīttaka

Ziedoņa muzeja Lasīttaka

“Ceļš – tas ir stils. Ko mēs ieraugām, kā ieraugām, kāpēc pie tā apstājamies vai tam paejam garām. Izvēles un atlases darbs. Izlases darbs.”

Imants Ziedonis

Lasīttaka tapusi iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa darba Es, cilvēks, pasaulē. Tās mērķis ir nodrošināt veidu, kā grāmatu piedzīvot dabā, popularizējot Ziedoņa paustās vērtības, veicināt lasītprasmi, kā arī sniegt mūsdienīgu un vērtīgu informāciju, esot ceļā. Grāmatu Es, cilvēks, pasaulē I. Ziedonis veidojis kā ģimenes enciklopēdiju, kurā var iepazīt tādas fundamentālas vērtības kā daba, kultūras mantojums, tā saglabāšanas nozīme, cilvēks, vēsture, Latvija, atbildība, attīstība, dzīvība, mīlestība.

Ziedoņa muzeja un bibliotēkas radītā interaktīvā pārgājiena taka Lasīttaka sāk darbību Siguldas svētkos 30. maijā ar diviem interaktīviem punktiem. Visas vasaras garumā muzeja komanda strādās pie takas papildināšanas, lai Lasīttaka kļūtu par unikālu, patstāvīgu pārgājiena taku maršrutā Murjāņi-Sigulda. Taka pieejama digitālās kartes formā un jau uzsākta tās marķēšana dabā Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Lasīttaku varēs atpazīt pēc Imanta Ziedoņa muzeja simbola z-pakāpes.

 

Savukārt ceļā atrodamie interaktīvie punkti būs paslēpti vidē kā QR kodi. Lai veiktu taku, nepieciešama mobilā viedierīce ar mobilā interneta pieslēgumu. Rekomendējam līdzi ņemt pārnēsājamo akumulatoru (power bank).

Lasīttaka pieejama lietotnē Google maps. Fails atvēršanai šeit 

Ziedoņa muzeja komanda taku veido kopā ar Siguldas novada kultūras centru Siguldas devonsGaujas Nacionālo parku, Siguldas novada tūrisma informācijas centru un Siguldas novada pašvaldību.

 


Projekts tiek realizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.