Murjāņu vasara 2021

Murjāņu vasara 2021

Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos atsāk apmeklētāju uzņemšanu līdz ar Muzeju nakti, kas šogad norisinās 15. maijā.  Ziedoņa muzeja devīze ir Ziedoņa muzejs ir ceļš, kas šajā muzeju naktī pārtop par Ceļš ved uz Murjāņiem.

"Muzeju nakts dod mums cerību, ka nozare pamazām atdzīvojas. 15. maijā Murjāņos uzņemsim ciemiņus visas dienas garumā, izmēģināsim Dzirnakmeņu ārtelpu programmu, kas šajos apstākļos ir atļauta, lai turpmāk maijā apmeklētājus varētu uzņemt vismaz brīvdienās. Dzirnakmeņu teritorija ir plaša un lieliski piemērota atpūtai un kultūras pieredzei brīvdabā," pauž Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende.

15. maijā Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos darbojas no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.00, lai apmeklētāji nesteidzīgi varētu baudīt Dzirnakmeņu burvību. Muzeja ārtelpās būs iespēja lasīt Ziedoni, doties Lasīttaku maršrutos, piknikot un iepazīt muzeja teritoriju ar ziedoniskas spēles palīdzību. "Imants Ziedonis vēlējās, lai muzeja apmeklētājs ir ciemiņš. Visas muzeja programmas vienmēr balstītas šajā idejā – apciemot Imantu, iepazīt viņa daiļradi un idejas, kas iekodētas Epifānijā ar niedru jumtu kā viņš pats dēvējis Murjāņu vasaras māju un tās teritoriju. Lai arī iekštelpās patlaban nevienu laist nevaram, Murjāņu dārzā šķeļas pumpuri, koki runā Ziedoņa balsī, turpat urdz Lojas upe un saskaitīšanos gaida teritorijā esošie dzirnakmeņi," turpina Žanete Grende.

Uzreiz pēc muzeju nakts Ziedoņa muzejs plāno uzņemt apmeklētājus maijā tikai brīvdienās – 22.-23. maijā un 29.-30. maijā. Ziedoņa muzeja dārzā apmeklētāji aicinātie viesoties arī ar saviem četrkājainajiem ģimenes locekļiem.

2021. gada muzeja sezona būs drošības zīmē, jo Imanta Ziedoņa muzejā aizvadīts vērienīgs muzeja krājuma drošība sistēmas ieviešanas projekts. Visi muzeja krājuma priekšmeti īpaši marķēti un ievietoti digitālā sistēmā, kas ļauj muzeja krājumu pārraudzīt, noteikt katra priekšmeta atrašanās vietu no attāluma. Drošības projekts Imanta Ziedoņa muzejā veidots, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai un apdrošināšanas akciju sabiedrībai BTA Baltic Insurance Company.

Plašāka informācija par muzeja darba laiku gan muzeju naktī, gan turpmāk pieejama mājaslapā https://ziedonamuzejs.lv/ un muzeja sociālajos tīklos https://www.facebook.com/Ziedonamuzejs/ un https://www.instagram.com/ziedonamuzejs/.