Izdotas divas Imanta Ziedoņa grāmatas angļu valodā

Izdotas divas Imanta Ziedoņa grāmatas angļu valodā

Decembra sākumā Imanta Ziedoņa fonds Viegli izdevis pērnā gada noslēgumā izdoto citātu izlasi Minimismi angļu valodā. Savukārt sadarbībā ar Izdevniecību Jumava izdota angļu valodā grāmata Epifānijas (Epiphanies) angļu valodā. 

Grāmata Minimisms angļu valodā izdota pateicoties tās latviešu versijas Minimismi popularitātei. Ziedoņa domu graudu atlasi veikuši cilvēki, gājēji, kuri, sekojot Imanta Ziedoņa vīzijai par to, ka kādu dienu Latvijai apkārt ies ceļš, trīs ar pusi gadu garumā gāja apkārt Latvijai. Gājēji lasīja Ziedoņa dzeju, atzīmēja savus mīļākos citātus un pēc tam tie iekļauti mazā, kabatas izmēra grāmatiņā. Imanta Ziedoņa domu graudus no angļu valodas tulkojusi tulkotāja Žanete Vēvere-Paskvalīni. Grāmata papildināta ar mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas profesores Ievas Krūmiņas ilustrācijām.

Kanādas latviete, rakstniece un režisore Baņuta Rubess grāmatas ievadā Imantu Ziedoni salīdzina ar tādiem pasaules grandiem kā Bobu Dilanu (Bob Dylan) un Leonardu Koenu (Leonard Cohen), kuri atstājuši neizmērojamu kultūras nospiedumu. Neskatoties uz to, ka “Epifānijas” ir viens no populārākajiem Imanta Ziedoņa darbiem, tās līdz šim tulkotas angļu valodā tikai nelielā skaitā. Grāmatā publicētas 39 spilgtākās epifānijas angļu valodā, iekļaujot atpazīstamākās “Nekas, tu tikai neuztraucies”, “Uzvelciet baltu kreklu” un “Es jums saku: dziediet”. “Pateicoties Eiropas Savienības projektam “Radošā Eiropa” iespējams tulkot latviešu autoru darbus un izcelt tulkus, kas spēj nodrošināt augstāko tulkojuma kvalitāti. Imanta Ziedoņa “Epifānijas” ir ļoti daudzslāņaini un vieni no sarežģītākajiem prozas darbiem. Esam ļoti pateicīgi tulkiem par ieguldīto darbu teju gada garumā, lai būtu iespēja iepazīstināt angliski runājošo auditoriju ar Imantu Ziedoni”, pauž Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune. Grāmatas “Epiphanies” darbus no latviešu valodas uz angļu valodu tulkojuši divi tulki – Bitite Vinklers un Ivars Šteinbergs. Vāka ilustrāciju veidojusi Londonā dzīvojošā latviešu ilustratore Līga Kitchen. Projekta Radošā Eiropa ietvaros izdotās grāmatas iespējams iegādāties grāmatnīcās visā Latvijā. 

 

Iepazīties ar teju visām izdotajām grāmatām, kurās ir Imanta Ziedoņa darbi var katru otrdienu no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00 Ziedoņa bibliotēkā Rīgā, Sporta ielā 2.