Imantam Ziedonim 90!

Imantam Ziedonim 90!

Fonds Viegli atklāj Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadi! Ziedoņa deviņdesmitgades svētku aktivitātes sadalītas vairākos posmos – būs notikumi skolēniem, pieaugušajiem un ģimenēm. Ziedoņa personība un daiļrade ir daudzšķautņaina un interesanta, tādēļ plānots šogad to parādīt citā gaismā. Līdz pat nākamā gada pavasarim fonds Viegli un visas tā iniciatīvas – Ziedoņa klase, Ziedoņa muzejs, izdevējdarbība un Radiožurnāls – organizēs vairākas sabiedrību iesaistošas aktivitātes. Plānots, ka maija sākumā būs fonda Viegli koncerti Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, top grāmata un ceļojoša izstāde Amizantais Imants, Ziedoņa klase turpinās darbu ar skolēniem. Savukārt, Ziedoņa muzejs Murjāņos piedzīvos vizuālas pārvērtības, atdzīvosies Ziedoņa pasaku tēls Suns Funs, kā arī muzejs organizēs zinātnisko konferenci par Imantu Ziedoni. 

Imanta Ziedoņa deviņdesmitgades gads ir sācies ar simbolu, kas turpmāk raksturos Imanta Ziedoņa jubilejas gadu fonda Viegli un visu fonda iniciatīvu zīmē. Fonda komanda aicina pievienoties dažādiem #Ziedonim90 notikumiem visa gada garumā!

“Šajā dinamiskajā laikmetā ir drosmīgi būt savpatīgam, dedzīgam un ar savu stilu un stāju. Tieši uz šādām vērtībām vedina Imants Ziedonis. Drosme būt un nerimstoši aicināt ieraudzīt viņa teikto: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam ir jāpalīdz parādīties". Jāpalīdz, jo skaistais pats no sevis nerodas. Mums visiem kopā jāmeklē un jārada skaistais ikdienā. Tas dos spēku un enerģiju mums savam īpašajam stilam fonda Viegli koncertos, izdodot grāmatas un iedvesmojot Ziedoņa klasē. Tas mudinās uz jauniem izaicinājumiem Radiožurnālā un Ziedoņa muzejā Murjāņos, kur mēģināsim iedzīvināt meistara jaunības dienas sapņus. Mūsu svētku gada simbols attēlots ar matemātikas formulu, kas ir, protams, neierasti, bet tādu mēs redzam Imantu Ziedoni,” stāsta fonda Viegli padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Vairāk par visām Imanta Ziedoņa jubilejas gada aktivitātēm var uzzināt sekojot līdzi fondam Viegli, Ziedoņa muzejam, Ziedoņa klasei un Radiožurnālam sociālo mediju platformās Facebook un Instagram.