Durvis ver interaktīva Imanta Ziedoņa bibliotēka

Durvis ver interaktīva Imanta Ziedoņa bibliotēka

Oktobra beigās durvis ver Imanta Ziedoņa muzeja veidotā Ziedoņa bibliotēka. Turpmāk Rīgā, Sporta2 kvartālā ikviens interesents varēs iepazīties un pētīt Imanta Ziedoņa daiļradi. Ziedoņa bibliotēkas lasītavā īpaši veidotā interaktīvā Atklājumu skapī apkopotas teju visas no vairāk nekā 200 izdotajām grāmatām ar Imanta Ziedoņa darbiem. 

 

Darbs pie Imanta Ziedoņa bibliotēkas koncepta aizsākās jau 2017. gadā un šobrīd visa muzeja un fonda Viegli komanda ikvienam Ziedoņa daiļrades cienītājam atklāj vēl kādu Imanta Ziedoņa šķautni. Tāpat kā Ziedoņa muzejs, šī bibliotēkas lasītava ir citāda nekā ierasts. To veido savpatīgs, interaktīvs grāmatu plaukts, kurā apslēpti Ziedoņa daiļradē balstīti uzdevumi un glabājas ne tikai Imanta Ziedoņa, bet arī viņa iedvesmotāju grāmatas, un infografika par Imanta Ziedoņa dzīvi. Atklājumu skapis balstīts tādos Ziedoņa darbos kā Taureņu uzbrukums, Es ieeju sevī un Epifānijas.

 

“Ziedoņa bibliotēkas atklājumu skapis ir daļa no plašākas ekspozīcijas ne tikai grāmatu, bet arī ar Ziedoņa daiļradi saistīto priekšmetu un to rosinošo procesu atspoguļošanai. Ideju dzimšanas brīdī to bija tik daudz un sapratām, ka vienkāršs grāmatu plaukts būs neadekvāts risinājums un apmeklētājiem jādod iespēja iedziļināties, sajust un atklāt. Vēsturiski Atklājumu skapis (Cabinet of Curiosities) bija veids kā eksponēt pasaulē savāktus visdažādākos eksotiskus priekšmetus un artefaktus tālākai izpētei. Imanta Ziedoņa rakstītais ir tik daudzslāņains un domāšanu rosinošs un Atklājumu skapja ideja piederas perfekti - jo vairāk durtiņas un atvilktnītes ver, jo vairāk brīnumu atklāj un vēlies šo procesu turpināt. Veidojām tā, lai atklājums nav acumirklis, kas aizmirstas, bet process, kas turpinās,” pauž šī gada Latvijas Arhitektūras lielās gada balvas laureāte arhitekte Brigita Bula (Brigita Bula arhitekti), kas veidojusi skapja konceptu. Telpā izvietotās infografikas dizaina veidotāji – dizaina aģentūra Overpriced, savukārt pašu skapi realizēt palīdzējuši atbalstītāji no pilnsabiedrības LNK, RERE.


Ziedoņa bibliotēkas lasītava atrodas Sporta2 kvartālā, Sporta ielā 2, Rīgā. Bibliotēkas lasītava apmeklētājiem atvērta katru otrdienu no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00. Vairāk informācijas par plānotajiem kultūras pasākumiem un bibliotēkas apmeklējumu iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja sociālo mediju profilos: facebook.com/Ziedonamuzejs/, instagram.com/ziedonamuzejs/ un mājas lapā http://www.ziedonamuzejs.lv/.