Albums "Desmit pāri"

Albums

Imanta Ziedoņa fonds Viegli savā vienpadsmitgadē atklāj mūzikas ierakstu Desmit pāri. Ierakstā dubultplates un CD formātā apkopotas 16 jau iemīļotas fonda Viegli melodijas, kas ierakstītas kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Albums radīts mūziķu Renāra Kaupera, Jāņa Holšteina-Upmaņa (Goran Gora), Māras Upmanes-Holšteines, Jāņa Strapcāna un Raimonda Gusareva (El Mars) vadībā. "Ar katru izdoto albumu un koncertu mēs centāmies "celt latiņu" augstāk un pārsteigt mūsu klausītājus. Tāpēc gluži loģiski esam nonākuši līdz ierakstam kopā ar Vidzemes kamerorķestri, kas piešķir mūsu dziesmām īpašu noskaņu un plašumu," pauž fonda Viegli mūziķis Goran Gora.

Mūzikas ieraksta vāciņā ieslēpta vēstule klausītājiem: "Tikko iemītas takas, celiņi, grants ceļi, vietējas nozīmes asfaltēti ceļi, šosejas un lielceļi. Visi tos gājuši. Tai skaitā arī Imanta Ziedoņa fonds Viegli. Kurš – basām kājām, kurš – kedās, kurš – kāzu, gaidību, dzemdību, šķiršanās vai bēru kurpēm kājās. Pirmajos desmit fonda gados piedzimušajiem bērniem vēl nav ne jausmas, ar ko īsti nodarbojas viņu vecāki, bet viņi zina, ka ir Imants Ziedonis. Bāka. Fonds Viegli turpina iet Ziedonim pa pēdām. Tieši tik skaistu, mazliet naivu, romantisku, dziļu, skumju, vitālu, radošu, smejošu, dzīvu un ar lielu gribu turpināties viņi redz šodienu."

"Fonda Viegli albumam vajadzēja iznākt jau pagājušā gada nogalē, taču pandēmija darīja savu, un ražotne Vācija, kur tika gatavotas dubultplates, bija pārtraukusi darbu. Sakritības rezultātā albums patiešām iznāca Desmit pāri, jo marta beigās fonds Viegli atzīmēja savu vienpadsmitgadi. Paldies visiem iesaistītajiem par darbu, šis ieraksts mums patiesi ir ļoti nozīmīgs," tā Goran Gora. Kā ierasts, fonda ierakstos piedalās profesionāli mūziķi kopā ar cilvēkiem, kuru ikdienas darbs rit, veidojot fonda Viegli un visu tā iniciatīvu radošos projektus. Fonda Viegli Instagram profilā, IGTV sadaļā var iepazīties ar fonda dalībnieku atmiņu stāstiem par aizgājušajiem desmit gadiem un ieraksta Desmit pāri tapšanu.

Ieraksts izdots, pateicoties lieldraugiem biznesa parkam ABAVA un Medicīnas centram ARS. Desmit pāri iespējams klausīties straumēšanas servisā Spotify, YouTube un iegādāties mājaslapā www.desmitpari.lv un grāmatnīcā Jānis Roze Rīgā, K. Barona ielā 5.