Aicinājums Ziedot Vilhelma Purvīša ābeļdārza atjaunošanai

Aicinājums Ziedot Vilhelma Purvīša ābeļdārza atjaunošanai

Imanta Ziedoņa fonds Viegli ielūdza baudīt zelta rudeni Vilhelma Purvīša mājas-muzeja teritorijā, Ogres novada, Taurupes pagasta Vecjaužos. Izveidots ziedojuma tālrunis un pasākumu programma, lai sabiedrība varētu iesaistīties un atbalstīt Vilhelma Purvīša muzeja tapšanu, stiprinātu Imanta Ziedoņa fonda Viegli kapacitāti.

2022. gada 15. oktobrī Siguldas Opermūzikas svētku vadītājs Dainis Kalns ielūdza uz tenora Miervalda Jenča, Venta Zilberta un koru koncertu. Koncertā piedalījās Siguldas jauktais koris Atvars diriģenta Jāņa Baltiņa vadībā, Ogres sieviešu koris Rasa diriģentes Airas Birziņas vadībā un Rīgas sieviešu koris Dzintars. Koncertā izskanēja Daiņa Kalna veidota programmu ar Emīla Dārziņa melodijām. Topošajā Vilhelma Purvīša muzeja kompleksā šovasar atklāta brīvdabas izstāde Septiņi gudrie un ainavu taka Purvīša acīm, kur pasākuma dienā no plkst.12.00 notiks ekskursijas ainavu takas un izstādes veidotāju vadībā. Pasākuma dienā, zvanot uz ziedojuma tālruni +371 90006768 (maksa par zvanu 5.17 EUR), varēs gan ziedot par ekskursiju Vecjaužu teritorijā, gan brīvdabas izstādes apmeklējumu, gan koncertu.

"Vilhelmam Purvītim ir ļoti paveicies ar kaimiņiem! Pateicoties cilvēku darbīgajām rokām un labajām domām, esam ne tikai talkās sakopuši topošā muzeja teritoriju, bet arī organizējam šo ziedojuma kampaņu. Ikviens aicināts braukt uz Vecjaužiem jebkurā laikā līdz pirmajam sniegam un baudīt brīvdabas izstādi un ainavu taku. Taču 15.oktobrī kopā ar novadniekiem plānojam uzņemt ciemiņus plašākā lokā - pieskandināt topošā muzeja pagalmu ar izcilu mūziku un sarunām. Par saziedotajiem līdzekļiem plānojam iestādīt lielu ābeļdārzu, jo Purvīšu ģimene Vecjaužos reiz audzējuši ābolus un bumbierus," tā par pasākumu stāsta muzeja vadītāja, fonda Viegli padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

2021. gada nogalē fonds Viegli pieņēma Nīderlandes muzeju speciālistes Margarētas Lestradēnas dāvinājumu - izcilā latviešu mākslinieka Vilhelma Purvīša dzimtās mājas Vecjauži. Fonds turpmāko gadu darbības stratēģijā Ziedonim 100 kā jaunu stratēģisko virzienu iekļāvuši Vilhelma Purvīša muzeja un radošuma centra izveidi Vecjaužu teritorijā. Imanta Ziedoņa fonda Viegli stratēģisko dokumentu iespējams izlasīt fonda mājaslapā