Fondam "Viegli" jauns albums

2015.gada 9. novembrī klajā nāca Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" trešais mūzikas albums "Loks paliek vaļā". 

Jaunā albuma „Loks paliek vaļā” 12 dziesmas ar I.Ziedoņa vārdiem ir tapušas šī gada augustā fonda „Viegli” radošajā nometnē I. Ziedoņa vasaras mājās „Dzirnakmeņi” un dažādās vietās to apkārtnē. Dziesmas radās, iedzīvinot jauno pirtiņu, ieskandinot krastu pie Lojas upītes un strādājot ne tikai dienas laikā, bet arī augusta zvaigžņotajās nakts stundās.

Albuma „Loks paliek vaļā” dizainu veidojuši mākslinieki - Līga Kitchen un Jānis Birznieks. Albuma ierakstā piedalījušies Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns, Kārlis Kazāks, viesmākslinieki un citi fonda "Viegli" veidotāji.

Albums “Loks paliek vaļā” jau tuvākajā laikā nopērkams mūzikas veikalos Upe, Upe TT, Randoms, WOM (TC Spice), ELPEE, Mūzika Baltika, Jāņa Rozes grāmatnīcās, veikalos Globuss, Studija Telpa, Riija, Abra, Paviljons, galerijā Istaba un kafejnīcā Mierā. Internetā albums pieejams www.fondsviegli.lv (digitāli) un Ekase.lv.

Fonda „Viegli” dibinātāja un mūziķe Māra Upmane-Holšteine dalās savās sajūtās par jauno albumu: „Man pēdējā laikā vairākkārt ienācis prātā jautājums, vai skudriņai Tipai ir jāzina, kas ir saule? Un nejaušā saskriešanās tieši ar I. Ziedoņa dzejoli “Kukainītis” manī rezonēja ar līdzīgu sajūtu. Kukainītis nesatraucas par pagājušo, bet mēs, lielāki, gudrāki, tik daudz laika pavadām, dzīvojot pagātnē. Nekas nekad nenoslēgsies, kosmiskās enerģijas aplis ir vaļā.  Mēs esam tā sastāvdaļa, un katras beigas ir jauns sākums, bet mūsu dzīve ir līdzīga kukainīša dzīvei. Un nav skumji to konstatēt - tajā ir liels gaišums. Rakstnieks Imants Ziedonis ir teicis: „Nekas nenoslēgsies, Tev zināmā daļā, vienkārši loks paliek vaļā”.

 

Video klips dziesmai "Kukainītis"

 

Video klips dziesmai "Augusta debesīs"

 

Video par albuma tapšanu