Latvijas Pasts un fonds Viegli prezentēs sociālo tīklu balsojumā uzvarējušo pastmarku Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi


Pirmdien, 2014.gada 6.janvārī, plkst.11 pasta centrā Sakta ar Imanta Ziedoņa fonda Viegli pārstāvja mūziķa Jāņa Holšteina - Upmaņa dziesmu tiks atklāts pastmarkas Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi prezentācijas pasākums. Tieši šīs pastmarkas ideja ieguva visvairāk balsu Latvijas Pasta un fonda Viegli sociālajos tīklos organizētajā pastmarku dizaina konkursā, kas bija veltīts izcilajam dzejniekam. I.Ziedoņa pastmarkas pirmās dienas zīmogošana pasta centrā Sakta šajā pašā dienā risināsies no plkst.7.30 līdz 19.


Jaunās pastmarkas autore ir grafiskā dizainere Andra Pētersone, un uz pastmarkas attēlotā I.Ziedoņa portreta pamatā ir Leonīda Tugaļeva dzejnieka fotogrāfija, kas 1982.gadā Spānijā ieguva pirmo vietu starptautiskā fotokonkursā (Salon Internacional De Navidad De Fotografia 1982). Pastmarka nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,50, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī pirmās dienas aploksne. Pastmarku Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi, pirmās dienas aploksni un zīmogu var aplūkot šeit.


„Konkursa balsotāju aktivitāte apliecināja, ka, neskatoties uz moderno tehnoloģiju klātbūtni ikdienas saziņā, sabiedrība aktīvi līdzdarbojas pastmarku dizaina izveidē, tādēļ Latvijas Pasts noteikti apsvērs iespēju šādu konkursu organizēt arī 2014.gadā,” uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs.


Pastmarku dizaina konkursā par I.Ziedoņa tēmu tika iesniegtas 165 dizaina skices, no kurām žūrija atlasīja 30 darbu, kas tika nodoti publiskam balsojumam sociālajos tīklos Twitter, Draugiem un Facebook. Kopumā par finālam izvirzītajām pastmarkām tika nodotas 6072 balsis. Pirmo vietu ar 2074 balsīm ieguva A.Pētersones dizains, otro vietu ar 2017 balsīm – Egijas Zīrāpas veidotā pastmarka, savukārt trešajā vietu ar 279 balsīm palika Elvitas Vilcānes pastmarkas skice Uguntiņa – Krāsainās pasakas.


Sīkāka informācija par pastmarku dizaina konkursu, iesūtītajiem darbiem un žūriju pieejama šeit: http://jaunapastmarka.lv.


Pastmarku dizaina konkursu Latvijas Pasts rīkoja jau trešo gadu, taču pirmoreiz, sadarbojoties ar fondu Viegli, tajā tika definēta noteikta tēma.


Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 16.janvārī.

 

 

 

 

Par VAS Latvijas Pasts

 

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.


Par Imanta Ziedoņa fonu Viegli


Imanta Ziedoņa fonds Viegli ir nodibinājums, kas izveidots 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.Papildu informācija:
Zane Plone,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
Mob.: +371 28627003
E-pasts:
zane.plone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts