2013. gada 20. novembris

Latvijas Pasta pastmarku dizaina konkursā nodotas 6072 balsis; uzvar pastmarka Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi

Latvijas Pasta un Imanta Ziedoņa fonda Viegli organizētajā pastmarku dizaina konkursā ar 2074 balsīm uzvarējusi Andras Pētersones veidotā pastmarka Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi. Tādējādi šī dizaina ideja tiks izmantota reālas pastmarkas dizaina izstrādē un 2014.gada janvārī nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā ar nominālvērtību 0,50.

 

Kā jau ierasts Latvijas Pasta rīkotajos pastmarku dizaina konkursos, balsojums pēdējās dienās izvērtās ļoti sīvs: balsošanas rezultāts par divām populārākajām pastmarkām mainījās burtiski pa minūtēm. Balsošana noslēdzās vakar, 19.novembrī, plkst.23.59, un tad kļuva redzams, ka 1.vietu ieguvusi A.Pētersones pastmarkas dizains, bet godpilno 2.vietu ar 2017 balsīm - Egijas Zīrāpas veidotā pastmarka. Savukārt 3.vietu ar 279 balsīm ieņem Elvitas Vilcānes pastmarkas Uguntiņa - Krāsainās pasakas dizains. Visu iesniegto darbu dizainus un balsu skaitu par katru pastmarku iespējams aplūkot šeit: http://jaunapastmarka.lv/finalisti.

Bez iespējas redzēt pastmarku ar paša veidoto dizainu ceļojam uz tuvām uz tālām valstīm konkursa uzvarētāja saņems arī balvu - grafisko planšeti, kā arī iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu Latvijas Pastā. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji saņems I.Ziedoņa un Aivara Berķa grāmatu No Jāņiem līdz Murjāņiem un komponista Raimonda Tigula un dzejnieka mūzikas un dzejas CD formāta kopdarbu Epifānijas ar īpašiem fonda Viegli pārstāvju un komponista personalizētiem vēstījumiem.